Wigilia dla osób bezdomnych, samotnych i będących w trudnej sytuacji życiowej

Wzorem lat ubiegłych, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu oraz Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Piszu, zorganizowały kolację wigilijną dla osób, bezdomnych, samotnych i będących w trudnej sytuacji życiowej. Spotkanie odbyło się na terenie Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Wojciecha Kalinowskiego.
Na stołach znalazły się tradycyjne dania świąteczne: różne gatunki ryb, pyszne krokiety, czerwony barszcz z uszkami, różnego rodzaju pierogi, sałatki, owoce i ciasta.
Potrawy wigilijne przygotował właściciel restauracji Baszta Pan Lucjan Bazydło, który sponsoruje przedsięwzięcie od kilkunastu lat. Kolację wigilijną wzbogaciły też potrawy i produkty przekazane przez: Hotel Roś, Piski Zakład Aktywności Zawodowej „Wieża”,, Stację Kontroli Pojazdów FHU Tomasiewicz z Pisza, Panią Anetę Karwowską i „Cytrus 2″ Firmę Handlowo – Usługową Jarosław Dzwonkowski oraz Mazurski Bank Żywności, który przekazał przygotowane przez wolontariuszy Banku Żywności i firmy Dell 30 kg zamrożonych pierogów. Na uczestników czekały też paczki świąteczne z artykułami spożywczymi, przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Słodycze do paczek zasponsorował Warmińsko Mazurski Bank Spółdzielczy w Piszu.
Wszystkim Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wkład pracy. Sponsorom składamy ogromne podziękowania za otwartość serca i chęć dzielenia się z osobami potrzebującymi wsparcia.
Życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, aby był czasem dobra i spokoju, obfitującym w sukcesy osobiste i zawodowe.
Wigilia odbyła się 21 grudnia 2022 r. Organizatorzy Wigilii:
– Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu
– Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu
– Ośrodek Profilaktyki i Terapii w Pisz
Rozmiar czcionki
Kontrast