NABÓR UCZESTNIKÓW do udziału w projekcie pn. „SOCJODRAMA JAKO NARZĘDZIE PROFILAKTYKI PRZEMOCY”

Projekt „Socjodrama jako narzędzie profilaktyki przemocy ”

 

Miejsko -Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu w związku z przystąpieniem do realizacji projektu – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój Osi priorytetowej: IV .Innowacje społeczne    i współpraca ponadnarodowa pt. ,,Socjodrama jako narzędzie profilaktyki przemocy”, którego celem jest wdrożenie dzięki współpracy z partnerem włoskim nowatorskiego modelu programu korekcyjno-edukacyjnego z elementami socjodramy zapobiegającego przemocy w rodzinie wobec osób starszych. Celem Projektu jest wdrażanie nowych rozwiązań, które jeszcze nie występują w Polsce.    

           OGŁASZA NABÓR UCZESTNIKÓW

 Zapraszamy osoby, które: 

  • ukończyły  60 lat;
  • opiekunów nieformalnych i formalnych  (członkowie rodziny)

do udziału w projekcie pn. „SOCJODRAMA JAKO NARZĘDZIE PROFILAKTYKI PRZEMOCY”

PODSTAWOWE CELE PROJEKTU

  • wypracowanie i udostępnienie programu edukacyjnego, który zapewnia nowe możliwości uczenia się, nabywania wiedzy i kompetencji w dziedzinie praw człowieka oraz zjawiska empatii i postawy szacunku – kluczowych dla zapobiegania przemocy i nadużyciom wobec osób starszych
  • wzmocnienie starszych osób przez podnoszenie ich wiedzy i świadomości na temat praw człowieka i nauczenie ich skutecznych sposobów samoobrony poprzez obronę własnego dobrego samopoczucia, wiary we własne siły, samooceny i szacunku do samego siebie
  • zwiększenie inteligencji pokoleniowej poprzez nauczenie opiekunów osób starszych wczuwania się w sytuację osób starszych i w ten sposób skłonienie ich do refleksji nad starzeniem się, własną starością oraz przyszłą opieką nad nimi, gdy będą osobami starszymi, wymagającymi opieki i wsparcia.
  • wypracowanie programu edukacyjno – korekcyjnego poprzez wytworzenie eksperymentalnych warsztatów przy użyciu techniki socjodramy oraz zaangażowania społecznego i aktorskiego, którego celem jest edukowanie i angażowania uczestników programu.
  • zapewnienie w rodzinach, w środowisku lokalnym, służbie zdrowia, opiece społecznej wzmocnienia poszanowania praw osób starszych.
  • zmiana postaw wrogich, dyskryminacyjnych i przemocowych wobec osób starszych w postawy budowane na empatii i szacunku

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt telefoniczny 87 4233654  lub osobisty z pracownikami MGOPS w Piszu do dnia 27.09.2019 r.

UCZESTNICTWO W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNE

Lider projektu: Global TC Sp. z o.o., Warszawa
Krajowi Partnerzy projektu : Gmina Pisz, Miasto i Gmina Orzysz, Gmina Lesznowola, Miasto i Gmina Pilawa
Partner ponadnarodowy: Anziani e non solo soc. Coop., Włochy, Carpi
Rozmiar czcionki
Kontrast